YÜZ ESTETİĞİ




Yüz Estetiği Operasyonları

Yüz güzelliği, tarih boyunca güzelliğin simgesi olarak kabul edilmiş ve simetrik, altın orana sahip yüzler daima dikkat çekmeyi başarmıştır. Yüz bölgesinde bulunan her organ, bu bakımdan önem taşımakta olup, güzel bir yüze sahip olmak kişinin kendine duyduğu güveni artıracak ve yaşam kalitesini kayda değer oranda yükseltecektir. Yüz Estetiği Operasyonları ile kişilerin istedikleri estetik görünüme kavuşması mümkündür.



YÜZ GERDİRME

Yaşlanma belirtileri ilk önce yüz bölgesinde başlar: ağız ve göz çevresindeki çizgi ile kırışıklıklar ile yüz dokusunun genel olarak sarkması, bu durumdan kaynaklanır. Yüz gerdirme operasyonları, tüm bu sorunları ortadan kaldırmak ve yüzünüze yeniden genç bir görünüm kazandırmak için yapılır.

Yüz gerdirme operasyonları günümüzde son derece gelişmiş ekipmanlarla ve endoskopik yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Saç bölgesinden yapılan kesilerle gerçekleştirilen işlemler, geride gözle görünür bir iz bırakmamaktadır. Yüz sadece gençleşmekle kalmaz, daha güzel bir görünüm de kazanır.


Yüz Gerdirme Operasyonu


Göz Kapağı Estetiği Operasyonları


GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği, hem alt ve hem de üst göz kapakları için uygulanmaktadır. Bu bölgelerde sarkma, torbalanma gibi biçim bozuklukları zaman içerisinde gelişebilir. Sadece kadınlar değil, erkekler tarafından da ilgi gören bir işlemdir.

Hastanın yaşına göre, göz kapaklarının altındaki yağ dokusunun alınması suretiyle gerçekleştirilen bir operasyondur. Eğer deri formunu kaybetmişse, fazla kısımlar alınarak gerginleşmesi de sağlanmaktadır. Üst ve alt kapağa veya her ikisine birden uygulanabilir.


BOYUN VE GIDI ESTETİĞİ

Boyun ve gıdı bölgeleri, zaman içinde sarkık bir görünüme bürünür ve çeşitli kırışıklık ile izler oluşur. Yaşlanma ve kilo alıp verme, bu durumun en büyük nedenidir. Boyun ve Gıdı Estetiği Operasyonları ile bu bölgelerin genç ve gergin bir görünüme kavuşturulması mümkündür.

Yapılan işlem, boyun ve gıdı bölgesine uygulanan bir liposakşın operasyonuna benzetilebilir. Fazla yağ dokusu alınarak, bu bölgelerin genç ve güzel bir görünüme sahip olması mümkündür. Ancak aynı zamanda kas sarkması da varsa, germe işlemleri de yapılır.


Boyun ve Gıdı Estetiği Operasyonları


Dudak Estetiği Operasyonları


DUDAK ESTETİĞİ

Dudaklar genetik nedenlerle veya sonradan meydana gelen deformasyonlarla ince ve belirsiz bir hale gelebilir. Bazı durumlarda ise sarkarak, konuşurken alt dişlerin görünmesine neden olur. Dudak dolgunluğu ve gerginliği, Dudak Estetiği Operasyonları ile kolayca elde edilebilir.

Bu operasyonda hastanın durumuna göre sıvı silikon, kolajen veya katı dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Dudakları hastanın kendi yağ dokuları ile doldurmak ve ameliyat ile biçimlendirmek de mümkündür.

Hangi seçenek tercih edilirse edilsin, geride görünür bir iz kalmamakta ve istenilen sonuçlara erişilebilmektedir. Dudak Estetiği Operasyonu süresi ve iyileşme süreci ise, kullanılan yönteme göre değişiklik göstermektedir.


BURUN ESTETİĞİ

Burun Estetiği Operasyonları, yani Rinoplasti, en çok görülen estetik cerrahi müdahalelerin başında gelir. Burun, yüz anatomisi bakımından en önemli kısımdır ve buradaki bir sorun, tüm yüz güzelliğini etkiler.

Burun estetiği ameliyatları; kadınlarda 16, erkeklerde ise 17 yaşından sonra yapılmaktadır. Zira bu yaşlara dek, burun halen gelişmeye ve şekillenmeye devam eder. Burun Estetiği Operasyonları, sadece güzel bir görüntü sağlamakla kalmaz ve örneğin nefes alma problemlerini de çözer.

Bu operasyonda tüm burun yeniden şekillendirilir ve açısı düzeltilir. Gerekliyse, buruna doku eklenmesi de söz konusu olabilmektedir. Operasyon süreci ve nekahet süresi, uygulanan işlemin kapsamına göre değişiklik göstermektedir.


Burun Estetiği Operasyonları


Kulak Estetiği Operasyonu

KULAK ESTETİĞİ

Kulakların istenen büyüklük ve açıda olmaması, gerek kadınların, gerekse de erkeklerin en büyük estetik sıkıntılarından biridir. Kepçe kulak olarak bilinen bu durumdan ve kulak memesinin sarkması gibi yaşlanma belirtilerinden, Kulak Estetiği Operasyonları ile kurtulmak mümkündür.

Kulak Estetiği Operasyonları, çocuklarda ve yetişkinlerde yapılabilir. Kolay, basit ve hızlı bir cerrahi müdahaledir. Hastanede kalmayı gerektirmez ve lokal anestezi kullanılarak yapılabilir.

İşlem sonunda herhangi bir iz kalmaz. Sadece operasyon sonrası özel bir kulak bandını 2 hafta kadar takmak gereklidir. Kulak estetiği ameliyatları, psikolojik bakımdan en etkili olan estetik cerrahi müdahalelerden biridir.



Sağlıklı bir değişime
ne dersiniz?

Uzmanlarımızla birebir görüşerek
sağlıklı güzelliği ulaşmak adına bir adım atabilirsiniz.


BİZE ULAŞIN

Yaba Estetik

İstediği görünüme sahip olmak, kişinin kendisi ile barışık olmasının anahtarıdır. Yaba Estetik, bu prensip doğrultusunda iz bırakmayan, dışarıdan belli olmayan ve kişilerin ihtiyaçlarına özel estetik cerrahi uygulamalar gerçekleştirmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.



ÖNE ÇIKAN ESTETİK UYGULAMALARIMIZ

 • Yüz Germe
 • Göz Kapağı Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Dudak Estetiği
 • Burun Estetiği
 • Kulak Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Göğüs Estetiği
 • Jinekomasti
 • Yüz Germe
 • Göz Kapağı Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Dudak Estetiği
 • Burun Estetiği
 • Kulak Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Göğüs Estetiği
 • Jinekomasti

TAKİPTE KALIN