VÜCUT ESTETİĞİ
Vücut Estetiği Operasyonları

Vücut Estetiği Operasyonları, genel olarak yüz bölgesi dışında kalan vücut bölgeleri için gerçekleştirilen estetik cerrahi müdahalelerin ismidir. Karın, bacak, kol ve hatta genital bölgelerde dahi uygulanmaları mümkündür. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde, bu bölgelerin her biri estetik ve güzel bir görüntü için önem taşımaktadır. Vücut Estetiği Operasyonları, bu bakımdan psikolojik etkisi en olumlu uygulamalar arasında olup, hastaların öz güvenlerini ve yaşam kalitelerini yükseltmektedir.LIPOSUCTION AMELİYATI

Liposuction Ameliyatı, sanılanın aksine bir zayıflama yöntemi değil, vücut biçimlendirme amacıyla yapılan cerrahi bir müdahaledir. Vücudun belirli bölgelerinde, özellikle de karın bölgesinde biriken yağ dokuları, özel aletlerle emilerek yok edilir.

Liposuction Ameliyatı, lokal anestezi ile uygulanan basit bir cerrahi müdahaledir. Kalıcı sonuç vermesi en önemli özelliğidir. Diğer bir deyişle, liposakşın ile alınan yağlar, bir daha aynı bölgede birikmez. Ergenlik çağını geçmiş tüm erkek ve kadınlara uygulanabilir.

Ameliyat sonrası özel bir korseyi yaklaşık 3 hafta boyunca takmak gereklidir. Operasyonun ertesi günü normal hayata geri dönülebilir. Acısız bir uygulamadır ve iz bırakmaz.


liposuction operasyonu


vaser liposuction uygulamalari


VASER LIPOSUCTION AMELİYATI

Vaser Liposuction Ameliyatı, yukarıda izah edilen liposakşın uygulamasının neştersiz gerçekleştirilen halidir. Yani bu operasyonda, vücut içine girerek fazla yağları emmek gerekmez. Yağ dokuları, ultrasonografi ses dalgaları ile yok edilmektedir.

Bu ses dalgaları, sadece hedeflenen yağ dokusunu ortadan kaldırır. Güvenilir, hızlı ve acısız bir yöntemdir. Hemen hiçbir ağrı, şişkinlik veya morarma oluşmaz. Lokal anestezi veya sedasyon yöntemi ile gerçekleştirilir.

Operasyon bittikten birkaç saat sonra, hastaneden çıkılabilir. Medikal bir korse kullanılması halen gereklidir, ancak genel iyileşme süresi daha kısadır.


KARIN GERME AMELİYATI

Karın bölgesinin sarkması, erkek ve kadınlarda görülen ortak bir sorundur ve en büyük nedeni de fazla kilo alımıdır. Kadınlarda sarkmaya ek olarak çatlaklar ve gevşemeler de görülebilmektedir. Karın Germe Ameliyatı, karın bölgenizi düz, gergin ve genç bir görünüme kavuşturur.

Genel anestezi altında yapılan bir uygulamadır ve hem fazla yağlar alınır hem de kas ile deri dokusu gerginleştirilir. 1 – 2 saat süren bir operasyondur. Kesiler bikini bölgesine atılır ve zaman içinde tamamen görünmez hale gelir.

Operasyondan sonra hastanede 1 – 2 gün boyunca kalmak gereklidir. Yaklaşık 4 hafta kadar da medikal korse takılır. Ortalama 1 hafta sonra günlük hayata geri dönmek mümkündür.


karin germe operasyonları


Kol Estetiği Operasyonu


KOL ESTETİĞİ AMELİYATI

Kol derisi zaman içinde sarkabilir ve gevşeyebilir. Estetik açıdan istenmeyen bu durumdan, Kol Estetiği Ameliyatı ile kurtulmak mümkündür.

Bu ameliyatta, sarkan deri koltuk altına doğru toplanır. Bazı durumlarda yağ alma işlemi yeterli olacaktır. Sadece yağ alma işlemi uygulanırsa hiçbir iz kalmaz. Germe de yapılmışsa, izlerin kaybolması yaklaşık 1 yıl sürer.

Ağrısız bir uygulama olup, hastalar çok kısa bir süre sonra günlük hayatlarına geri dönebilmektedir. Uygulama sonunda, kol derisi sıkılaşacak ve eski görüntüsüne kavuşacaktır.


BACAK ESTETİĞİ

Bacak Estetiği, daha ince bacak ve ayak bileklerine sahip olunmasını sağlayan bir uygulamadır. Bacakların düzgün ve estetik olması, kadınların en önem verdiği hususlardan biridir. Bacak Estetiği operasyonu ile istenilen güzellikte bacak ve ayak bileklerine sahip olmak mümkündür.

Her iki bölge için de, liposakşın benzeri bir uygulama yapılmaktadır. Fazla yağ dokuları emilerek, bacak ve ayak bileklerinin değişik noktalarına enjekte edilmekte ve istenen estetik görüntüyü yakalamak mümkün olmaktadır. Bazı durumlarda, silikon protezler de kullanılabilir.

Lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1 saat sürer. Hasta günlük yaşantısına hemen geri dönebilir ancak özel bir çorabı 3 hafta kadar kullanması gerekmektedir.


bacak estetik operasyonu


genital estetik uygulamalari

GENİTAL ESTETİK

Kadın ve erkeklerin genital bölgelerine yapılan estetik cerrahi uygulamalarına Genital Estetik adı verilmektedir. Erkekler için sünnet derisi fazlalıkları bir örnek olarak verilebilir. Kadınlar içinse örneğin vagina dudaklarındaki sarkıklık bu şekilde giderilebilmektedir.

Genital Estetik uygulamalarının kapsamı, hastanın isteklerine ve yapılması gereken işlemlerin sayısına göre belirlenir. Her hastanın durumu kendine özel olduğundan, operasyon süreci ve nekahet süresi gibi ayrıntılar da değişiklik gösterecektir. Ancak her halükarda, genital bölgelerde arzu edilen görüntüye ulaşılması mümkün olmaktadır.Sağlıklı bir değişime
ne dersiniz?

Uzmanlarımızla birebir görüşerek
sağlıklı güzelliği ulaşmak adına bir adım atabilirsiniz.


BİZE ULAŞIN

Yaba Estetik

İstediği görünüme sahip olmak, kişinin kendisi ile barışık olmasının anahtarıdır. Yaba Estetik, bu prensip doğrultusunda iz bırakmayan, dışarıdan belli olmayan ve kişilerin ihtiyaçlarına özel estetik cerrahi uygulamalar gerçekleştirmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.ÖNE ÇIKAN ESTETİK UYGULAMALARIMIZ

 • Yüz Germe
 • Göz Kapağı Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Dudak Estetiği
 • Burun Estetiği
 • Kulak Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Göğüs Estetiği
 • Jinekomasti
 • Yüz Germe
 • Göz Kapağı Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Dudak Estetiği
 • Burun Estetiği
 • Kulak Estetiği
 • Boyun ve Gıdı Estetiği
 • Göğüs Estetiği
 • Jinekomasti

TAKİPTE KALIN